Aktualności

Zatrudniamy!

Prowadzimy rekrutację na stanowiska stolarza, montera drzwi i lakiernika. Więcej informacji na...

Schody

W naszej ofercie schodów drewnianych znajdują się wysokiej jakości produkty wykonane z myślą o funkcjonalności, estetyce, trwałości i niezawodności. Proponujemy drewno dębowe, bukowe, sosnowe, brzozowe i innych gatunków - również egzotyczne. Możliwe też jest łaczenie drewna z metalem: stalą nierdzewną lub czarną (np. metaloplastyka). 

Oferujemy różne typy schodów, np. policzkowe, nakładane, sztycowe, młynarskie i połaczenia powyższych, jak przykładowo bardzo popularne schody policzkowo-sztycowe. Schody mogą mieć różne kształty, np. proste, proste z podestem, zabiegowe, dwuzabiegowe, gięte, kręte.

Wszystkie nasze schody można zamówić z dowolnie wybranymi tralkami oraz poręczami.

Aby ułatwić przygotowanie kosztorysu oraz oszacowanie czasu potrzebnego na realizację zamówienia, przygotowaliśmy formularz zamówieniowy.

 

Schody policzkowe

Najpopularniejsze i chyba najpraktyczniejsze. Stopnie są wpuszczane w gniazda wyfrezowane w bocznych elementach nośnych (policzkach). Wykonywane zarówno przy schodach otwartych (ażurowych), jak i zamkniętych z podstopniami.


Schody sztycowe

Schody te nie posiadają policzków, a rolę elementów nośnych spełniają skręcone śrubami drewniane lub metalowe podpory między stopniami. Schody ażurowe sprawiające wrażenie lekkich. Bardzo dobrze sprawdza się połączenie schodów tego typu ze schodami policzkowymi.


Schody na metalowej konstrukcji

Odmiana schodów nakładanych. Belki są wykonane z metalowych kształtowników.


Schody nakładane

Stopnie mocowane są na wycięte w zęby belki nośne. Ten typ stosowany jest najczęściej do schodów otwartych i wolnostojących.


Schody młynarskie

Montowane w sytuacjach, gdy jest bardzo ograniczone miejsce na klatkę schodową. Charakteryzują się wycinanymi naprzemiennie stopniami.


Schody na beton

Stopnie i ewentualne podstopnie mocowane są do wykonanych wcześniej schodów betonowych.